Jak jsme si užili respit a karnevalový rej

Jak jsme si užili respit a karnevalový rej

od dětí

V sobotu 13. února 2016 jsme zajistili již druhý „odlehčovací den“ pro naše pěstouny, jehož cílem bylo a je vytvořit prostor pěstounům pro odpočinek a nabrání nových sil.

Původně bylo na akci přihlášeno 10 dětí, ale pro nemoc jich bylo nakonec jen 7. Dopoledne jsme se vydali na exkurzi k hasičům. Tam jsme měli možnost si prohlédnout veškeré vybavení, vyzkoušet si speciální hasičské obleky a dokonce jsme si mohli proběhnout i cvičné bludiště, kde hasiči trénují na boj se skutečným požárem. Po prohlídce jsme se vydali zpět směr Riegrova 51, ale postavilo se nám do cesty hřiště, kde jsme se zákonitě museli zastavit a chvilku si pohrát. Na půl jednou jsme však museli být už vážně zpátky na základně, protože zde na nás čekala už předem objednaná pizza, a pak jsme přeci potřebovali připravit plánovaný karnevalový rej.

Po obědě jsme se pustili do veškerých příprav. Chystali jsme masky, zdobili sál, vybírali si hudbu a připravovali soutěžní stanoviště, abychom jen netančili. Ve tři hodiny dorazilo za námi i několik dospěláků a rej mohl začít. V průběhu samotného karnevalu jsme, za doprovodu hudby, hráli různé hry a soutěže, tančili, jedli, pili a bylo nám všem fajn.

Akci provázela dobrá nálada a myslím, že se povedla, a to nejen díky dětem, ale hlavně díky našim dobrovolníkům, kterým patří naše velké díky, a také objevivším se dospělákům. Už teď se těšíme na další setkání. 

Za tým střediska Služby pro pěstouny
Láďa

 
respit a karnevalrespit a karnevalrespit a karnevalNáš LáďaNaše Joha