Pro děti z náhradních rodin

Ahoj!

Na této stránce najdeš rady a informace přímo pro tebe. Taky si tu můžeš stáhnout letáky nebo třeba najít kontakty na různé zajímavé lidi a instituce.

Kdy nám můžeš napsat?  

Napiš nám kdykoliv a cokoliv, co chceš nebo nám potřebuješ sdělit. Nikdo jiný než pracovníci střediska Služby pro pěstouny se to nedozví, pokud to sám nebudeš chtít. Můžeš nám napsat svá přání (i tajná), připomínky, stížnosti, ale i své dotazy, pokud se cítíš nejistý/nejistá nebo když něčemu nerozumíš. Stejně tak nám ale třeba jen sděl své radosti, úspěchy a přání.

Napiš nám určitě, pokud...!

  • ... ti bude někdo ubližovat (doma, ve škole i někde jinde)
  • ... bude tě trestat, bít, zavírat tě do míst, kde se bojíš
  • ... máš hlad
  • ... nemůžeš se bavit se svými kamarády, zůstáváš doma často sám
  • .... dospělí, kteří se o tebe starají, se chovají divně a ty tomu nerozumíš
  • ... dějí se kolem tebe nebo s tebou věci, kterým nerozumíš
  • ... budeš chtít něco změnit ve spolupráci s pracovnicí (pracovníkem), který dochází do tvé rodiny (např. chceš s ním trávit více času, chodit ven apod.)

Kdo můj vzkaz dostane a co se pak bude dít?

Zpráva přijde na email našeho pracovníka. Ten ti pak zatelefonuje, napíše email, přijde za tebou nebo se jinak spojí, bude-li to potřeba nebo budeš-li to sám ve své zprávě chtít. V případě, že ti hrozí nebezpečí, budeme tě kontaktovat hned, jinak do pár dnů. Pokud se nechceš do vzakzu podepsat, tak nemusíš, ale je pak pro nás složitější ti pomoct. Uveď tedy raději vždy alespoň jeden způsob, jak ti můžeme odpovědět.

Když se svěřím, může mi to ublížit?

Ne. Na prvním místě je pro pracovníky střediska tvé bezpečí. Máš právo na ochranu. Máš právo na to, aby ti nikdo neubližoval. A neboj, vždy budeme důsledně chránit tvé bezpečí i soukromí.   

Je tu něco, co jsi potřeboval vědět a nenašel? Napiš nám to. :-)


Zprávu pracovníkům střediska můžeš poslat anonymně (anonymně znamená, že nemusíš uvádět o sobě žádné informace, na základě kterých bychom tě poznali: jako je jméno, příjmení, bydliště, emailová adresa atd. V případě, že tě něco trápí a potřebuješ radu či pomoc, bude fajn, když nám na sebe dáš alespoň 1 kontaktní údaj (telefon či email). Pracovník, jakmile dostane tvoji zprávu tě bude kontaktovat.  

Formulář pro děti