Občanská poradna

Máte nárok na zdravotní ošetření, když dlužíte na zdravotním pojištění?

To se mi líbí

Máte nárok na zdravotní ošetření, když dlužíte na zdravotním pojištění?

logo OP web

Pan Petr přišel do poradny s prosbou o pomoc. Krátce po rozvodu byl z důvodu nadbytečnosti propuštěn z práce a se svým příjmem vyjde jen tak tak. O své zdraví příliš nepečoval, mj. i z důvodu nízkých příjmů. Projevilo se to zejména na jeho chrupu, o který díky neléčené paradontóze přišel a akutně by potřeboval zubní náhradu. Avšak kvůli několikaletému dluhu na zdravotním pojištění se obává, že mu zubní ošetření nebude poskytnuto.

Občanská poradna radí:

Poradkyně OP pro zjištění informací kontaktovala zdravotní pojišťovnu.  Zjistila, že pan Petr má nárok na příspěvek na základní snímatelnou náhradu, kterou si může vyžádat u svého zubního lékaře. Celková cena náhrady je však individuální a proto mu ji musí říct jeho zubní lékař.

Chcete-li se dozvědět více, kontaktujte nás.


Občanská poradna při Jihočeské rozvojové o.p.s. nabízí bezplatné konzultace (osobní, telefonické či e-mailové) při řešení situací, v nichž si nejste jisti svými právy a povinnostmi. Nejčastěji pomáhá klientům v otázkách z oblasti dluhového poradenství, majetko-právních vztahů, pracovního a rodinného práva nebo v problematice bydlení.